Naše Velkolepé zaoceánské cesty vám umožní hlubší objevování spojením několika tras nebo delšími plavbami do výjimečných destinací.
Při procházce Benátkami si prohlédnete starobylé paláce, staleté galerie i moderní exponáty. Projdete se mezi mistrovskými díly, navštívíte operu, podíváte se na středověké stavby, vyfouknete muránské sklo a na gondole se necháte unášet po kanálu Grande, abyste navštívili kostely, kláštery a náměstí campi, která se od sebe liší duchem i rozsahem.
Dubrovník je chorvatské přístavní město na jihu Dalmácie. Je jedním z nejvýznamnějších turistických center jaderského pobřeží i Chorvatska. Bývá také označován jako "perla Jadranu". Dubrovník je druhým největším městem v Chorvatsku, celoročně jedním z navštěvovanějších a nejvyhledávanějších míst. Patří mezi nejkrásnější místa na světě. Dubrovník má bohatou a unikátní politickou
Staré Město - Dubrovník byl založen asi v první polovině 7. stol. po úpadku blízkého Epidaurumu na místě, kde v současnosti stojí město Cavtat. Již koncem 8. stol bylo obklopeno zdí. Počátky plánované konstrukce se datují zpět do 13. stol. Stadjun (nebo Placa) se staly městskou "páteří", jeho centrem s překrásnými uličkami, kdy byly postaveny nové veřejné budovy, kostely a paláce a byla dokončena stavila obranné zdi. Rostoucí ekonomická síla, vzkvétající literatura, malířství a věda pozvedly kulturní úroveň. Dubrovník měl silné loďstvo, sestávající z 200 námořních lodí a přes 5 000 námořníků.
Ve 14. a 15. století dosáhl dubrovnický přístav svého vrcholu a stal se soupeřem Benátek, pokud jde o obchodní a námořní sílu. Na ochranu tohoto cenného majetku byly postaveny silné hradby, které stojí dodnes. S objevením nových námořních cest do Ameriky a na Východ však význam přístavu upadal. Navzdory tomuto úpadku je přístav stále významnou kulturní a historickou památkou a dnes je oblíbeným turistickým cílem.
Výletní lodě mají pro kotorskou ekonomiku zásadní význam, protože každoročně přilákají tisíce turistů. Podporují místní podniky a nabízejí různé aktivity, jako je prohlídka historického starého města, pěší túry na pevnost a výlety lodí k okolním zajímavostem.
Historie černohorského přístavu Kotor je bohatá a rozsáhlá a sahá až do starověku. Ve středověku byl významným obchodním a uměleckým centrem s vlastní slavnou zednickou školou, která přispěla k výrazné architektuře města.
V průběhu své historie byl Kotor pod nadvládou různých mocností včetně Byzantské říše, srbského státu a Benátské republiky. Za benátské nadvlády se stal významnou námořní velmocí. O jeho historickém významu svědčí složité opevnění, 4,5 km dlouhá městská zeď postavená Benátčany, která je dnes zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.
Ve Věčném městě se skrývá zdánlivě nekonečné množství ukrytých pokladů. Umělecky založení lidé se mohou těšit na módní aristokracii, pouliční umění, projížďky na vespě po Via Appia a házení mincí do fontán. Nebo se můžete po domluvě projít do Sixtinské kaple a papežských prostor ve Vatikánu. Díky spojení starého s novým si v Římě můžete dopřát, co se vám zlíbí.
Celé území Civitavecchia je poseto pozůstatky etruských hrobek a je pravděpodobné, že v centru dnešního města se rozkládala malá etruská osada. Etruská nekropole v Mattonara, nedaleko továrny Molinari, pochází téměř jistě ze 7.-6. století př. n. l. a byla pravděpodobně spojena s nedalekou nekropolí Scaglia. U pevnosti Michelangelo byl ještě na konci 19. století patrný starověký přístav tvořený malými paralelními nádržemi schopnými pojmout jednotlivá plavidla.
Na kopci Ficoncella je dodnes patrná etruská osada, kde byly před rokem 70 př. n. l. vybudovány první lázně, Římany nazývané Aquae Tauri.
Zatímco se v přístavu přetahují jejich jachty o místo, miliardáři házejí kostky ve zdejším světoznámém kasinu - vítejte v Monte Carlu, hřišti slavných a bohatých. Ponořte se do historie mořeplavby v Oceánografickém muzeu, kabinetu kuriozit na útesech, a prohlédněte si knížecí palác ze 13. století, který se tyčí vysoko na monolitické monacké skále. K poznání Monaca je den málo.
Ponořte se do toskánského hlavního města kultury. Florencie, kde kdysi žil legendární Michelangelo, dnes ukrývá některá z největších renesančních mistrovských děl. Ponořte se do pozůstatků antiky a při západu slunce nad mostem Ponte Vecchio si odpočiňte na elegantní terase s ušlechtilým toskánským červeným a rozjímejte o historii města Medicejských.
Přístav Livorno, který se nachází v italském Toskánsku, má bohatou historii sahající až do římských dob, kdy byl znám jako Portus Pisanus. Na konci 16. století, za vlády rodu Medicejských, byl přístav značně rozvinut a stal se důležitým centrem obchodu a živností. Medicejský přístav, jak se mu začalo říkat, přitahoval obchodníky z celé Evropy.
V 17. a 18. století se Livorno stalo "svobodným přístavem", který přitahoval různorodé obyvatelstvo včetně Řeků, Židů, Arménů a dalších, kteří přispívali k jeho kulturnímu a hospodářskému růstu. Během druhé světové války byl přístav těžce bombardován, což způsobilo značné škody. Byl však obnoven a dnes je i nadále jedním z hlavních námořních přístavů v Itálii, který odbavuje širokou škálu nákladů včetně ropy, uhlí a kontejnerové dopravy.
Nadechněte se v kulturním srdci Katalánska - elegantní směsici silné energie a nerušené tradice. V okouzlujícím labyrintu gotické čtvrti se můžete zamyslet nad původem podmanivé Gaudího architektury. Vychutnejte si chutě čerstvých tapas a řízné cavy na bezstarostných náměstích, na klidných terasách a ve vyhledávaných kavárnách, nebo si zajděte odpočinout do plážového klubu.
Barcelonský přístav, který se nachází ve španělském Katalánsku, má bohatou historii sahající až do římských dob. Původně se jednalo o skromný přístav sloužící k rybolovu a obchodu. Římská říše si uvědomila jeho strategický význam a přeměnila jej na vojenský přístav, což podnítilo jeho růst a rozvoj.
Ve středověku, za vlády aragonské koruny, se barcelonský přístav výrazně rozrostl a stal se centrem obchodní činnosti ve Středomoří. V 19. století došlo k výraznému pokroku, byl postaven první moderní maják a otevřeno první obchodní přístaviště. Dnes je jedním z nejrušnějších přístavů na světě, který slouží jak obchodním, tak turistickým aktivitám.
Cádiz je město ve Španělsku a hlavní město provincie Cádiz. Nachází se na jihozápadě Pyrenejského poloostrova u Atlantského oceánu. Cádiz se stala oblíbenou zastávkou výletních lodí, z přílivu turistů velmi těží. Díky atrakcím, jako je cádizská katedrála, hrad San Sebastián a park Genovés, mohou návštěvníci poznávat historii a přírodní krásy města.
Cádiz byl založen jako Gadir nebo Agadir Féničany z Týru a je často považován za nejstarší dosud stojící město v západní Evropě.Bylo to důležité obchodní centrum, které bylo založeno za účelem přístupu k různým kovům, jako je zlato, stříbro, měď a železo.Féničané zde v 7. století př. n. l. založili přístav.
Tradičně se založení Cádizu datuje do doby kolem roku 1100 př. n. l., ačkoli žádné archeologické vrstvy na místě nelze datovat dříve než do 9. století př. n. l.. Jedním z řešení tohoto rozporu je předpoklad, že Kádir byl v nejstarších dobách pouze malou sezónní obchodní stanicí.
Starověký Gadir zaujímal dva malé ostrovy - Erytheia, který byl především osadou, a Kotinoussa, na němž se nacházely hřbitovy a svatyně mimo městskou oblast - situované poblíž ústí řeky Guadalete. V současnosti jsou tyto ostrovy vzájemně propojeny. Zatímco starověké ruiny Gadiru pod historickým centrem moderního Cádizu zůstávají z velké části neprozkoumané, na jižních pohřebištích byly provedeny vykopávky.
V 16. století se Cádiz stal domovským přístavem španělské flotily pro přepravu pokladů a stal se hlavní spojnicí mezi Španělskem a jeho zámořskými územími. Zlatý věk přístavu nastal v 18. století, kdy měl monopol na obchod s Amerikou. V tomto období město Cádiz vzkvétalo jako jedno z nejbohatších a nejkosmopolitnějších měst ve Španělsku.
Funchal je hlavní město portugalského souostroví Madeira. Je klíčovým přístavem pro výletní lodě v Atlantiku a jeho hlubokomořský přístav dokáže pojmout i ty největší výletní lodě. Průmysl výletních plaveb podporuje ekonomiku města a přitahuje turisty, kteří se těší na historické památky, přírodní zajímavosti a místní gastronomii.
Zarco a jeho lidé se po roce 1419 usídlili v Câmara de Lobos. Roku 1421 založili nedaleko odtud osadu Funchal. Díky své geografické poloze a výhodnému umístění jejího přístavu se toto místo brzy stalo centrem rozvoje ostrova. Roku 1440 byla Madeira rozdělena na takzvané kapitánie, přičemž fuchalská kapitánie byla roku 1450 svěřena Zarcovi. Roku 1508 byl Funchal povýšen na město. Význam města se projevil zakládáním významných staveb.
Přístav Funchal má bohatou historii sahající až do 15. století, kdy jej založili portugalští objevitelé. Tento přístav původně sloužil k nakládce a vykládce cukru, vína a dalšího zboží, které přispívalo k hospodářskému růstu ostrova.
Během doby objevů sloužil funchalský přístav jako klíčová zastávka pro lodě cestující do Nového světa nebo Východní Indie. V průběhu staletí byl svědkem mnoha historických událostí, včetně pirátských útoků, bitev a námořních výprav. V 19. století se díky rozvoji parní dopravy a své strategické poloze stal oblíbeným cílem evropských cestovatelů.
Ochutnejte krásy místního ostrova a zažijte den plný dobrodružství. Můžete navštívit zip line dráhu, plavat s rejnoky, projít se po visutém mostě. K romantické procházce láká staré město s pevností na vrcholku. Krásný den můžete zakončit ochutnávkou vyzrálých rumů.
Přístav Svatého Jana na Antigui a Barbudě má bohatou historii. Byl založen na konci 17. století během koloniálního období a sloužil jako klíčový přístav pro britské a francouzské lodě. Přístav vždy hrál významnou roli v ekonomice země a byl hlavním centrem pro dovozní a vývozní aktivity. Díky své strategické poloze se stal oblíbenou zastávkou lodí proplouvajících Karibikem.
V 18. a 19. století byl přístav Svatého Jana nedílnou součástí prosperujícího cukrovarnického průmyslu na Antigui a Barbudě. Kolem přístavu bylo postaveno několik pevností, například Fort James a Fort Barrington, které měly chránit cenný obchod s cukrem. Dnes je přístav rušným centrem cestovního ruchu a v jeho moderních zařízeních pravidelně kotví výletní lodě. Jeho historie se odráží v budovách a pevnostech z koloniální éry, které stále stojí kolem přístavu.
Road Town na Panenských ostrovech je klíčovým přístavem pro karibské výletní lodě, což podporuje místní ekonomiku. Turisté si zde mohou užít výlety, vodní sporty, místní kuchyni, nákupy a živou zábavu, což zvyšuje turistický zážitek.
Historie přístavu Road Town na Panenských ostrovech je bohatá a fascinující. Poprvé jej založili Holanďané v 17. století jako přístav pro svou Západoindickou společnost. Díky své strategické poloze v Karibiku se město stalo důležitým bodem pro holandské obchodní cesty.
V roce 1672, během třetí anglo-holandské války, však Road Town dobyli Britové. Pod britskou nadvládou Road Town nadále vzkvétal jako rušný přístav a hrál klíčovou roli v transatlantickém obchodu s otroky. Dnes je Road Town hlavním městem Britských Panenských ostrovů a jeho přístav zůstává významným centrem lodní dopravy a cestovního ruchu.
San Juan v Portoriku je nejoblíbenější výletní destinací v Karibiku. Díky svým historickým památkám, kulturním zážitkům a tropickému kouzlu přitahuje mnoho turistů. Strategická poloha města z něj činí výhodnou zastávku pro výletní lodě cestující mezi východním a západním Karibikem. Návštěvníci si mohou prohlédnout historické památky, nakupovat místní zboží, stravovat se v portorických restauracích a navštívit přírodní zajímavosti, jako je deštný prales El Yunque.
Přístav San Juan v Portoriku, známý také jako Přístav Ameriky, má bohatou historii sahající až do 16. století. Byl založen španělskými kolonisty, kteří si uvědomovali jeho strategický význam pro obchod a obranu. V průběhu staletí se přístav rozšířil a stal se klíčovým centrem pro námořní a obchodní aktivity španělského impéria v Novém světě.
V 19. století se přístav začal modernizovat s rozvojem železnice a industrializace. Poté, co se Portoriko v roce 1898 stalo územím USA, význam přístavu ještě vzrostl. Dnes je přístav San Juan nejen jedním z nejrušnějších přístavů v Karibiku, ale také jedním z nejdůležitějších z hlediska provozu výletních lodí na celém světě.
Užijte si krásné výhledy na Miami z paluby luxusní Explora Journeys. Vychutnejte si tak Váš první drink na přivítanou s úchvatnými pohledy na tuto městskou scenérii.
Přístav Miami, často označovaný jako "hlavní město výletních lodí světa", má bohatou historii, která sahá až do počátku 20. století. Přístav byl oficiálně otevřen v roce 1915 a v roce 1916 bylo dokončeno jeho bagrování, čímž se stal hlubokovodním přístavem. Zpočátku byl využíván pro lodní dopravu, zejména pro přepravu ovoce a zeleniny.
Teprve v roce 1968 se přístav v Miami začal měnit v hlavní město výletních plaveb, jak ho známe dnes. Rada komisařů okresu Miami-Dade schválila usnesení o výstavbě moderního terminálu pro cestující, což znamenalo změnu funkce přístavu. Dnes miamský přístav odbavuje miliony cestujících ročně, což z něj činí jeden z nejrušnějších výletních přístavů na světě.
Každý z 461 luxusních apartmánů na lodích Explora Journeys je mistrovským dílem evropského designu. Suity, penthousy a rezidence v sobě snoubí vytříbenou eleganci s nejmodernějšími technologiemi. Díky velkorysým francouzským oknům a soukromé terase přináší každé ubytování svým hostům neopakovatelné výhledy na nekonečný oceán.
Apartmány Ocean Suite s terasou jsou kombinací elegantního prostoru a světla. Každý ze Suitů má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí jeho hosty blíže k oceánu (velikost cca 7 m2). Celková velikost apartmánu cca 35 m2. Maximální kapacita 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo skládací postel).
Apartmány Ocean Suite s terasou jsou kombinací elegantního prostoru a světla. Každý ze Suitů má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí jeho hosty blíže k oceánu (velikost cca 7 m2). Celková velikost apartmánu cca 35 m2. Maximální kapacita 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo skládací postel).
Naše apartmá Ocean Grand Terrace mají prostornější soukromou sluneční terasu, která umožňuje vychutnávat si oceán z pohodlí lehátka (velikost cca 11 m2). Celková velikost apartmá cca 39 m2. Maximální kapacita 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo skládací postel).
Apartmány Ocean Penthouse nabízí prostorný obývací pokoj, úhledný pracovní prostor a oddělenou jídelnu, takže se hosté mohou bavit s ostatními nebo se uchýlit do svého soukromí podle vlastního uvážení. Každý Penthouse má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí hosty blíže k oceánu (velikost cca 9 m2). Celková velikost apartmánu cca 43 m2. Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka, rozkládací pohovka nebo rozkládací lůžko).
Apartmány Deluxe Penthouse nabízí prostorný obývací pokoj, úhledný pracovní prostor a oddělenou jídelnu, takže se hosté mohou bavit s ostatními nebo se uchýlit do svého soukromí podle vlastního uvážení. Každý Deluxe Penthouse má svoji vlastní soukromou terasu, která přivádí hosty blíže k oceánu (velikost cca 10-18 m2). Celková velikost apartmánu cca 48-61 m2. Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka, rozkládací pohovka nebo rozkládací lůžko).
Luxusní apartmány Premier Penthouse jsou navrženy tak, aby se v nich dalo stylově odpočívat nebo se bavit s dalšími hosty - u jídelního stolu pro čtyři osoby, ve stylovém obývacím pokoji a na soukromé sluneční terase s druhým posezením a lehátky nebo slunečníky s výhledem na oceán (velikost terasy 10 m2). Celková velikost apartmánu cca 52 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka, rozkládací pohovka nebo rozkládací lůžko).
Nejprostornější z našich penthousů Grand Penthouse nabízí elegantní prostory s oddělenou stylovou obývací částí, úhledným pracovním prostorem a samostatnou jídelnou pro čtyři osoby. Soukromé sluneční terasy umožňují hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy 13-21 m2). Celková velikost apartmánu cca 60-68 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 1 dítě do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Chcete-li si na moři připadat jako doma, využijte rozlehlé terasy a elegantní prostory rezidencí Cove Residences.
Naše nejmenší rezidence nabízí elegantní prostory s oddělenou stylovou obývací částí, úhledným pracovním prostorem a samostatnou jídelnou pro čtyři osoby. Součástí je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice. Soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 14-24 m2). Celková velikost apartmánu cca 70-80 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Naše luxusní rezidence Retreat nabízejí obrovská okna od podlahy ke stropu vedoucí na prostornou sluneční terasu se soukromou vířivkou. Součástí jsou také služby komorníka, který je k dispozici pro každý požadavek našich hostů, stejně jako jídelní kout až pro čtyři hosty, oddělený obývací prostor a klidný pracovní prostor.
Součástí rezidence je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice s pracovním stolem a televizí. Soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 14-18 m2). Celková velikost apartmánu cca 77-81 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Elegantní rezidence Serenity s velkým obývacím prostorem, jídelním koutem pro šest osob, psacím stolem, luxusní mramorovou koupelnou s vanou a samostatným sprchovým koutem a službami komorníka.
Součástí rezidence je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice s televizí. Velkolepá soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 53-66 m2). Celková velikost apartmánu cca 113-126 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Naše rezidence Cocoon patří mezi nejprostornější rezidence s rozlehlou sluneční terasou na vyhlášené zadní palubě lodi.
Rezidence nabízí velký obývací prostor, jídelní kout pro čtyři osoby, psací stůl, luxusní mramorovou koupelnu s vanou a samostatným sprchovým koutem a službami komorníka. Součástí rezidence je také velký průchozí šatník a oddělená ložnice s televizí. Velkolepá soukromá sluneční terasa s vlastní vířivkou umožňuje hostům odpočívat a vychutnávat si oceán ve společnosti přátel nebo jeden druhého (velikost terasy cca 75 m2). Celková velikost apartmánu cca 149 m2.
Maximální kapacita 3 dospělé osoby nebo 2 dospělé osoby a 2 děti do 18 let (k dispozici dětská postýlka nebo rozkládací pohovka).
Váš dokonalý zážitek začíná už na prahu dveří vašeho domova. Riviera Journeys se postará o každý detail vaší cesty, abyste si během vaší dovolené mohli užít bezstarostný luxus od prvního okamžiku.
Kromě nadstandardní dopravy do přístavu VIP transferem Riviera Tour pro vás dokážeme také zajistit privátní leteckou dopravu s kompletním servisem včetně transferů na nejbližší letiště.
Pořadatelem plavby je: Explora S.A, Avenue Eugene Pittard 16, 1206, Geneva, Switzerland. Cestovní kancelář RIVIERA TOUR a plavební společnost je oprávněna provádět operativně změny programu a poskytovaných služeb před zájezdem a i v průběhu zájezdu, pokud není možné zabezpečit původně dohodnutý program a služby dodržet. Při zájezdech do regionů, ve kterých si aktuální bezpečnostná situace může vyžádat úpravu trasy nebo plavby, nedochází k porušení smlouvy o zájezdu, dojde-li k odchylce v trase platby nepřesahující 50 % původně plánované trasy plavby. Zákazník bere na vědomí, že každá taková odchylka od původně planované trasy plavby je prováděna z důvodu zachování jeho bezpečnosti a že je zahrnuta v ceně zájezdu. Tato ustanovení platí i na další tuto situaci a navazující služby.